İsteyene diş buğdayı yapılır.
Eski bir Türk geleneği olan diş buğayı bebeğin ilk dişi çıktığında yapılan
törendir. Anadolu'nun pek çok yerinde uygulanan bu törende çocuk yere
serilen bir örtü üzerine oturtulur. Buğday, çocuğun başından aşağı serpilir.
Diş Buğdayı - Hedik Satın Al

Çağrı Merkezi
Diş Buğdayı - Hedik Fiyat Listesi
Diş Buğdayı - Hedik Ücretsiz Kargo
Diş Buğdayı Menüsü ve Hazırlıkları
Farklı kültürlerden oluşan bir mozaik olan ülkemizde doğum ve sonrasıyla da ilgili birbirinden farklı birçok adet var. Bazıları günümüzde bize çok uzak gelse de bazılarını uygulamak oldukça keyifli.Diş buğdayı yada Diş Hediği de bunlardan bir tanesi.

Diş Buğdayı Partisi
Anadolunun birçok yöresinde hala uygulanan bir gelenek de diş buğdayı geleneğidir. Diş buğdayı eski bir Türk geleneğidir. İlk dişinçıkışını kutlamak için yapılan diş buğdayı, çocuğun dişlerinin daha sağlam olması, çabuk büyümesi ve rızkının artması niyeti vedileğiyle bu kutlama aile arasında yapılır. Bebek ilk dişini çıkardığında yakın akrabalar davet edilerek diş buğdayı hazırlanır. Dişbuğdayı, kaynatılmış buğdayın şekerle harmanlanıp üzerine nar, ceviz, meyve şekeri gibi süsler konulmasıyla hazırlanır. İçine boncukveya yüzük gibi bir şey saklanır. Saklanan eşya kime çıkarsa çocuğa çeşitli armağanlar alır. Diş buğdayı töreni ritm tutup şarkısöylenerek düzenlenen bir eğlenceyle kutlanır. Bu adetin bilinmediği ya da uygulanmadığı yerlerde, genellikle çocuğun dişininçıktığını ilk görenin çocuğa bir gömlek dikmesi ya da hediye alması adeti vardır.

Diş Buğdayı Tarifi ve Yapılıuşı
Özel karışımımızın içeriği göndereceğimiz kutunun içerisinde bulunmaktadır.
HEMEN SİPARİŞ VERİN
Burayı tıklayarak sizin için hazırlamış olduğumuz diş bauğdayına kavuşabilirsiniz.
Adınız Soyadınız :
Telefon Numarası :
Numaranızı bırakın, müşteri temsilcilerimiz dilediğiniz zaman sizinle iletişime geçerek bilgilendirsin ve siparişinizi alsın.